آسیب جزئی زلزله بیرم به آثار تاریخی در جنوب استان فارس

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان فارس گفت: زلزله شب گذشته بیرم، آسیبی جزئی به آثار تاریخی جنوب فارس وارد نموده است.

آسیب جزئی زلزله بیرم به آثار تاریخی در جنوب استان فارس

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، مصیب امیری 21 خرداد 99 بیان نمود: شب گذشته دو زلزله به بزرگی 5/1 و 5/7 ریشتر در بعضی شهرهای جنوبی استان فارس رخ داد.

او اضافه نمود: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه، مأموران یگان حفاظت و کارشناسان میراث فرهنگی به حالت آماده باش درآمدند تا درصورت بروز هر گونه حادثه ای برای برطرف خطر یا جلوگیری از ایجاد خسارت های احتمالی در استان اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان فارس گفت: با ارزیابی صورت گرفته و حضور کارشناسان میراث فرهنگی در شهرستان های جنوبی استان و آنالیز های اولیه از آثار تاریخی در این مناطق تعیین شد، خسارتی جزیی شامل ترک خوردگی به امام زاده شاه زندو بیرم، مسجد جامع بیرم و ریزش در قلعه میمون و ترک خوردگی جزئی در مسجد صفی الدین، خانه تاریخی شهیدان عظیمی و استاد علی پور در شهرستان گراش، رخ داده است.

منبع: میراث آریا

به "آسیب جزئی زلزله بیرم به آثار تاریخی در جنوب استان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب جزئی زلزله بیرم به آثار تاریخی در جنوب استان فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید