آشنایی با دوره های آشپزی و تور مواد غذایی در استانبول

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مردم کشور ترکیه به خوراک و مواد غذایی که استفاده می نمایند بسیار اهمیت می دهند. به همین دلیل گروه هایی به وجود آمده اند که کلاس های آشپزی متمرکز برگزار می نمایند. با خبرنگاران برای آشنایی با چند نمونه از این گروه ها همراه شوید.

آشنایی با دوره های آشپزی و تور مواد غذایی در استانبول

اگر از مردم ترکیه بپرسید چه چیزی باعث خاص بودن شهرهای کشورشان می گردد، معمولا پاسخی که می شنوید در خصوص خوراکی های هر منطقه است. غذا های محلی، باشگاه هواداران دارد که بسیار پر سروصدا است. اعضای این باشگاه از معرفی بازدیدکنندگان به خوردن غذاهایی مانند کباب در ظروف عثمانی که امضا شده اند بسیار شاد می شوند. این شهر برای افرادی که عاشق خوردن، خرید و پختن غذا هستند مانند یک رویا است. به خصوص تعداد روزافزونی دوره های پخت و پز وتورهای مواد غذایی برگزار می گردد.

1. پخت وپز ترکی (Cooking Alaturka)

آشپز چندزبانه هلندی به نام Eveline Zoutendijk اولین مدرسه آشپزی را در سال 2002 در استانبول تاسیس کرد. وی شوقی از آشپزی ایجاد کرد که منطبق با تاریخ، فرهنگ و غذای شهر است. اولین بار که اولین (Eveline) وارد هتل شد به مهمانان خود کلاس های پخت غذاهای ترکیه ای در آشپزخانه هتل در طول اقامت شان را پیشنهاد داد. این کلاس ها در سال 2008 به حدی محبوب شدند که او هتل خود را بست و هدف دیگری را دنبال کرد. او مدرسه آشپزی را در Sultanahmet (نام محله ای) جایی که او در حال حاضر کلاس هایی نیم روزه متمرکز بر ظروف تاریخی و آناتولی پیشنهاد می نماید، را ساخته است. هر کلاس تقریبا 6 تا 10 نفر شرکت کننده دارد که از نتایج خوشمزه آن 5 وعده غذا است.

2. طعم دهنده های ترکی (Turkish Flavours)

سلین روزانس (Selin Rozanes) متولد استانبول است و در این شهر زندگی می نماید. او در خصوص میراث آشپزی این شهر بسیار پرشور و مشتاق است و بازدیدکنندگان را به ویژگی های منحصر به فرد این میراث دعوت می نماید. در شو غذای استانبول هر رستوران نمایشگاهی دارد که سلین تور پیاده روی برای بازدید از مغازه های کادیوکی (نام محله) و ادویه جات را ترتیب داده است. شرکت کنندگان می توانند قبل از صرف نهار در رستوران سیاسوفراسی (Çiya Sofrası) مواد تشکیل دهنده غذاها را بچشند. سلین گروه کوچکی از کلاس های پخت وپز را در خانه خود که در Nişantaşı (نام محله ای) تشکیل داده است. البته می توانید از منویی که شامل غذاهای حلال است نیز انتخاب کنید.

3. کارگاه مواد غذایی استانبول (Istanbul Food Workshop)

بر اساس نزدیکی محله Golden Horn به ساحل، در منطقه محافظه کار غرب، با مشارکت استرالیا و ترکیه، کلا س های آشپزی با تمرکز بر دو غذای ترکی و عثمانی اجرا می گردد. برای آشنایی کامل با امکانات آشپزخانه چرا کلاس را با یک تور پیاده روی در بازارهای اطراف خیابان مسجد فاتح ترکیب نکنیم؟ این بازار محبوب ترین بازار شهر محسوب می گردد که همه چیز از جمله تابه ها و قابلمه ها و وسایل ترشی دارد، روشی مناسب برای معرفی فرهنگ فوق العاده محلی است. روش دیگر گشتن در بازارهای ادویه در اطراف خیابان های امینونو (Eminonu) در صبح، قبل از آغاز پخت وپزها است. می توان از جشن سلطان که بعداز ظهرها برگزار می گردد نیز لذت برد.

4. مؤسسه آشپزی استانبول (Istanbul Culinary Institute)

غذاخوری های سبک اروپایی از محبوب ترین جاذبه های استانبول به شمار می فرایند. مؤسسه آشپزی استانبول تور پیاده روی نیم روزه برگزار می نماید که روی غذاهای خیابانی، بازارهای ادویه و بازار ماهی بی اغلو تمرکز می نماید.

5. تورهای پیاده روی استانبول (Istanbul Walks)

برای این که یک شهر را با راهنمای محلی بشناسیم باید به آن نفوذ کنیم. این کمپانی که متخصص در گردشگری فرهنگی است، طیف وسیعی از تورها با زبان انگلیسی، ناهارخوری های بین راهی و قهوه خانه های سنتی و رستوران ها را پیشنهاد می دهد. رستوران ocakbaşı (رستورانی که در آن گوشت روی ذغال پخته می گردد) غذایی مانند iskembecisi (سیرابی گوشت) طبخ می نماید و کافه نارگیله (nargileh) از این دست است. منبع: Lonelyplanet

منبع: کجارو

به "آشنایی با دوره های آشپزی و تور مواد غذایی در استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با دوره های آشپزی و تور مواد غذایی در استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید