افزایش قیمت نفت با کاهش ارزش دلار ، هر بشکه 43.86 دلار

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، قیمت نفت در معاملات روز آدینه به علت تضعیف ارزش دلار افزایش یافت و هر بشکه 43.86 دلار فروخته شد.

افزایش قیمت نفت با کاهش ارزش دلار ، هر بشکه 43.86 دلار

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ سفر و گردشگری به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز آدینه به علت تضعیف ارزش دلار افزایش یافت هرچند تنش های میان امریکا و چین مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 55 سنت افزایش 43.86 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 55 سنت افزایش 41.62 دلار معامله شد.

به گفته تحلیلگران، قیمت هر دو شاخص نفتی تقریبا به همان نقطه پیش از افزایش های این هفته بازگشته اند. به جلو که نگاه می کنیم، در بحبوحه افزایش فضای بی ثبات، بازار نفت احتمالا حالت صبر و اینکه ببینم چه می گردد در پیش می گیرد.

چین در واکنش به تعطیلی سرکنسولگری این کشور در هیوستون، خواهان تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو شده است.

ارزش دلار به کمترین رقم در 22 ماه گذشته در برابر سبدی از ارز ها رسیده است.

تضعیف دلار معمولا خرید کالا های اساسی مانند نفت را به دلار قیمت گذاری می شوند افزایش می دهد، زیرا این کالا ها برای مالکان دیگر ارز ها ارزان تر می گردد.

رویترز به نقل از جمعی از اقتصاددان ها نوشت چشم انداز مالی آمریکا در ماه گذشته در میانه ازسرگیری محدودیت های کرونا در بعضی ایالت ها برای کنترل آن تیره و تار شده است.

تعداد امریکایی هایی که فرم مزیت های بیکاری را هفته گذشته پر نموده اند به رکورد 1.416 میلیون نفر رسیده است که یک افزایش غیرمنتظره برای نخستین بار در 4 ماه گذشته محسوب می گردد و نشان می دهد که بهبود مالی آمریکا در بحبوحه افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، متوقف شده است.

به طور کلی، بیش از 15 میلیون نفر در دنیا به کرونا مبتلا شدند که بیش از 620 هزار نفر جان خود را به علت این بیماری از دست داده اند.

درحالی که افزایش شمار مبتلایان این نگرانی را تقویت نموده که دولت محدودیت های جدید اعمال کند، نگرانی از آسیب به تقاضا برای نفت با تشدید تنش های میان آمریکا و چین نیز بیشتر شده است. این دو کشور، دو کشور عظیم مصرف کننده نفت در دنیا هستند.

در چین، همزمان با توقف تقاضا برای سوخت، تراکم در بنادر نفتی سواحل شرقی بر هزینه های کشتی داران و واردکنندگان می افزاید.

بخش تحقیقات کالا های اساسی بانک بارکلیز اظهار داشت در صورتی که بهبود تقاضا برای سوخت به ویژه در آمریکا، بیش از این کند گردد، قیمت نفت در آینده نزدیک می تواند تغییر کند.

این بانک پیش بینی قبلی خود برای مازاد نفت در سال 2020 را از 3.5 میلیون بشکه در روز به 2.5 میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش قیمت نفت با کاهش ارزش دلار ، هر بشکه 43.86 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت نفت با کاهش ارزش دلار ، هر بشکه 43.86 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید