بانک مرکزی، مالکان عمده سهام در بازار سرمایه نقش بازارسازی را ایفا نمایند

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، خبرنگاران - مالکان عمده سهام که طی چند ماه اخیر به دلیل رشد قیمت سهامشان منتفع شده اند، نقش بازارسازی را ایفا نمایند و برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران خرد، در جهت نقد شوندگی بازار و محافظت در برابر نوسانات، اقدام نمایند.

بانک مرکزی، مالکان عمده سهام در بازار سرمایه نقش بازارسازی را ایفا نمایند

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی درپست اینستاگرامی امروز خود تأکید کرد:

اقبال مردم به بورس موضوع مهمی است و عملکرد سرمایه گذاران کوچک و عظیم، پشتوانهٔ بازار سرمایه است. لذا، نظر به ورود طیف گسترده سرمایه گذاران جدید، تعامل حرفه ای، ارایه آموزش های سرمایه گذاری، و شفافیت نهادهای مجری معاملات و معامله گران با این دسته از سرمایه گذاران، منجر به حفظ منافع و تداوم حضور بلند مدت و فعالیت آنها در بازار خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی می افزاید: شایسته است، مالکان عمده سهام اعم از نهادهای دولتی، عمومی غیر دولتی، بنگاه های خصوصی عظیم و حتی شرکت های تابعه بانک ها که طی چند ماه اخیر به دلیل رشد قیمت سهامشان منتفع شده اند، با رعایت ضوابط قانونی، نقش بازارسازی را ایفا نمایند و برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران خرد، در جهت نقدشوندگی بازار و محافظت در برابر نوسانات، اقدام نمایند.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از پیغام خود نوشت: بانک مرکزی، توسعه بازار سرمایه و افزایش سهم آن در نظام تأمین اقتصادی را، در راستای اصلاح ساختاری اقتصاد و ثبات اقتصادی می داند، از آن حمایت می کند و استقرار نظام عملیات بازار باز و توسعه ابزارها و بازار بدهی دولتی و انتشار گواهی اعتبار مولد را در این راستا پی می گیرد.

همتی در انتهای پست اینستاگرامی خود پیشنهاد می نماید که بازارسازی در جهت حفظ نقد شوندگی لازم در بازار سهام بصورت عاجل با همکاری جدی سهامداران عمده و صندوق های سرمایه گذاری و سایر بازیگران اصلی بازار سرمایه انجام گیرد.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "بانک مرکزی، مالکان عمده سهام در بازار سرمایه نقش بازارسازی را ایفا نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، مالکان عمده سهام در بازار سرمایه نقش بازارسازی را ایفا نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید