ترامپ: سئول با پرداخت پول بیشتر برای استقرار نظامیان آمریکایی موافقت کرد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، رئیس جمهور آمریکا می گوید که سئول با پرداخت پول بیشتر برای تامین هزینه استقرار نظامیان آمریکایی در خاک کره جنوبی موافقت نموده اما سئول می گوید هنوز هیچ چیزی توافق نشده است.

ترامپ: سئول با پرداخت پول بیشتر برای استقرار نظامیان آمریکایی موافقت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر و گردشگری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می گوید که کره جنوبی با پرداخت پول بیشتر برای تامین بودجه استقرار سربازان آمریکایی در خاک کشورش موافقت نموده است.

ترامپ در یک مصاحبه با خبرگزاری رویترز با اشاره به مذاکرات جاری میان سئول و واشنگتن در زمینه تقسیم هزینه حضور 28500 نظامی آمریکایی در خاک کره جنوبی گفت: ما می توانیم با سئول توافق کنیم. آنها می خواهند توافق نمایند.

وی اضافه نمود: آنها موافقت نموده اند که پول بیشتری بپردازند. می خواهند پول بسیاری بیشتری نسبت به قبل از اینکه من رئیس جمهور شدم پرداخت نمایند.

خبرگزاری یونهاپ نوشت: اظهارات ترامپ درحالی مطرح می گردد که کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی از تایید آن خودداری نموده و می گوید که مذاکرات هنوز در جریان است.

مقامات کره جنوبی در مصاحبه با خبرگزاری یونهاپ گفتند، ما هنوز هیچ چیزی در زمینه تقسیم هزینه های نظامی با آمریکا برای اعلام نداریم.

یک مقام کره جنوبی روز پنج شنبه در مصاحبه با وبلاگ سفر و گردشگری نیز گفت: اصل اساسی یک مذاکره این است که هیچ چیزی توافق نشده تا اینکه همه چیز مورد موافقت قرار بگیرد. هنوز هیچ چیزی مورد توافق قرار نگرفته است.

وزارت خارجه گره جنوبی نیز اعلام نموده که در حال مذاکره با آمریکاییها است اما هنوز به توافق دست نیافته اند.

طبق گزارشها، کره جنوبی پیشنهاد نموده است که 13 درصد به سهم 870 میلیون دلاری این کشور در سال 2019 برای تامین بودجه استقرار نظامیان آمریکایی در این کشور اضافه گردد. اما ترامپ هفته گذشته گفته بود که سئول باید پول بیشتری پرداخت کند.

از زمان خاتمه جنگ کره در سال 1953 ارتش آمریکا به بهانه تهدید کره شمالی دهها هزار نیروی خود را در کره جنوبی مستقر نموده است.

کارشناسان می گویند که هدف اصلی آمریکا از حضور نظامی در شرق آسیا مقابله با رشد افسارگسیخته نظامی و مالی چین است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: سئول با پرداخت پول بیشتر برای استقرار نظامیان آمریکایی موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: سئول با پرداخت پول بیشتر برای استقرار نظامیان آمریکایی موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید