تکرار ادعاهای الجبیر علیه ایران در رابطه با آرامکو

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه بار دیگر مدعی دست داشتن ایران در حمله به آرامکو شد.

تکرار ادعاهای الجبیر علیه ایران در رابطه با آرامکو

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، به نقل از العربیه، عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه امروز(شنبه) در یک نشست خبری به آرامکو را یک اقدام مجرمانه خواند و مسئولیت آن را بر عهده ایران دانست.

وی اضافه نمود: موشک ها از سمت شمال شلیک شدند و عربستان به دنبال مشخص نقطه پرتاب آنها است.

الجبیر با ادعای اینکه سلاح مورد استفاده در این حملات ایرانی بوده است گفت: ما مطمئن هستیم که نقطه شلیک یمن نیست بلکه ایران در شمال عربستان است. عربستان با هم پیمانان و دوستان برای اتخاذ گام های بعد از تحقیقات مشورت می نماید.

وزیر مشاور عربستان در امور خارجه همچنین گفت: رفتارهای ایران در تضاد با قوانین بین المللی است. از جامعه بین المللی می خواهیم با سیاست های ایران مقابله کند.

الجبیر گفت: عربستان بارها تاکید نموده که عدم مقابله با ایران این کشور را به انجام تجاوزهای بیشتر تشویق می نماید. عربستان تاکنون نه موشکی نه پهپادی و حتی گلوله ای سمت ایران شلیک ننموده است درحالی که صدها موشک بالستیک و پهپاد به سوی عربستان پرتاب شده است.

وی در رابطه با توافق هسته ای گفت: برجام باید اصلاح و تعدیل گردد به خصوص در رابطه با غنی سازی اورانیوم.

این اتهام زنی الجبیر درحالی است که سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله پیش از این اعلام نموده که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور صبح روز شنبه برابر با 14 سپتامبر با 10 پهپاد دو پالایشگاه نفت بقیق و خریص در شرقی ترین نقطه عربستان را در قالب عملیات دوم توازن بازدارندگی هدف گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تکرار ادعاهای الجبیر علیه ایران در رابطه با آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار ادعاهای الجبیر علیه ایران در رابطه با آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید