تکمیل 90 درصد آموزش دانش آموزان عشایر، خیرین برای تجهیز آموزش مجازی پای کار بیایند

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی برای آموزش عشایر 90 درصد آموزش ها در اسفند به اتمام می رسد.

تکمیل 90 درصد آموزش دانش آموزان عشایر، خیرین برای تجهیز آموزش مجازی پای کار بیایند

محمدرضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر در گفت وگو با خبرنگار درباره نحوه آموزش دانش آموزان عشایر با توجه به راه اندازی شبکه شاد اظهار کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی برای آموزش عشایر 90 درصد آموزش ها در اسفندماه به اتمام می رسد و برای جبران کسری آموزش از ظرفیت پنجشنبه یا روز های عادی به صورت دو شیفت بهره گرفته می شود تا عشایر مسئله ای بابت تحصیل نداشته باشند.

او ادامه داد: در شرایط فعلی و تعطیلی مدارس با توجه به توزیع بسته های آموزشی میان دانش آموزان عشایر و مناطق محروم لطمه چندانی به فرایند آموزش آن ها زده نشده، اما به هر طریق شبکه شاد برای نظارت بر فرایند آموزش دانش آموزان ایجاد شده است.

سیفی با اشاره به وجود برخی مسائل در مناطق عشایری و محروم از جمله صعب العبور بودن راه ها نبود پوشش کامل اینترنت یا پخش تلویزیونی گفت: با توجه به این شرایط برای آموزش های غیرحضوری امکان سنجی اجرا شده در خدمات متناسب با شرایط موجود در نظر گرفته شود.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر اضافه نمود: به عنوان مثال در خراسان شمالی 120 منطقه پوشش تلویزیونی لازم را نداشتند بنابراین ظرفیت شبکه های استانی برای آموزش استفاده شد یا حتی گاهی از ظرفیت رادیو برای این موضوع استفاده کردیم علاوه بر این موضوع مشکل بعدی پوشش شبکه اینترنت بود که نبوده این شبکه و ابزار لازم به عنوان یک نوزاد اساسی در آموزش های فعلی دانش آموزان مناطق محروم و عشایر به چشم می خورد.

سیفی شرح داد:همان طور که خیرین برای ساخت فضا های آموزشی و مدارس وارد عمل شدند از آن ها درخواست داریم تا برای تامین تجهیزات مورد نیاز آموزش دانش آموزان عشایری هم وارد عمل شوند.

او اظهار کرد: در برخی از استان ها با توجه به چند پایه بودن مدارس و نگرانی معلمان برای جبران کسری های آموزشی بدون اعلام رسمی کلاس های حضوری با شرکت 2 یا 3 دانش آموز شکل گرفت تا از جریان آموزشی دور نمانند هرچند که شرکت حضوری دانش آموزان و معلمان را توصیه نمی کنیم، اما معلمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برای برقراری جریان آموزش وارد عمل می شود.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایربا تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان برای ما از هر عامل دیگری مهم تر است، شرح داد: باید زیر ساختار و امکانات لازم در اختیار دانش آموزان عشایری قرار گیرد تا بدون نگرانی از عقب ماندگی سال تحصیلی جاری را به خاتمه برسانند.

سیفی با اشاره به اینکه کرونا ویرورس ظرفیتی برای تحقق عدالت آموزشی در میان دانش آموزان عشایر بود، گفت: برای جبران وقفه آموزشی با توجه به شرایط موجود در مناطقی از ظرفیت مخابرات استفاده شد و معلمان ارتباط تلفنی با دانش آموزان برقرار می کردند که هزینه آن هم از طریق اداره کل آموزش و پرورش یا دفتر عشایر تامین شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تکمیل 90 درصد آموزش دانش آموزان عشایر، خیرین برای تجهیز آموزش مجازی پای کار بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل 90 درصد آموزش دانش آموزان عشایر، خیرین برای تجهیز آموزش مجازی پای کار بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید