حمایت تمام قد رئیس قبلی فدرال رزرو از رئیس فعلی در برابر ترامپ

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، خبرنگاران: رئیس اسبق بانک مرکزی آمریکا گفت که اخراج رئیس بانک مرکزی توسط رئیس جمهور خلاف قانون است.

حمایت تمام قد رئیس قبلی فدرال رزرو از رئیس فعلی در برابر ترامپ

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، به نقل از سایت طلا؛ ژانت یلن که در دوران ریاست جمهوری اوباما عهده دار راهنمایی بانک مرکزی آمریکا بود، بار دیگر از جروم پاول، رئیس فعلی این بانک در برابر دونالد ترامپ حمایت کرد و نقدها شدیدی را متوجه رئیس جمهور آمریکا کرد.

وی با بی مورد دانستن نقدها مطرح شده از جانب ترامپ بر ضد جروم پاول در مورد کاهش نرخ بهره، گفت فکر نمی نماید هیچ کسب و کار بزرگی در آمریکا با برکنار شدن پاول موافق باشد و برکنار شدن وی توسط ترامپ از نظر قانونی هم موجه نیست. یلن اضافه کرد: فکر می کنم اگر جای پاول بودم همان کارهایی را می کردم که او نموده است. او نشان داده است که تسلیم فشارها نخواهد شد و استعفا نمی دهد تا دوره ریاستش به انتها برسد.

رئیس فدرال رزرو در سال های 2012 تا 2016 اضافه کرد: فکر می کنم ترامپ در مصاحبه ها و توئیت هایش برای همه تعیین نموده باشد که اعتقادی به لزوم استقلال بانک مرکزی ندارد و او ما را با چین و دیگر کشورهایی که بانک مرکزی مستقلی ندارند مقایسه می نماید. استقلال عمل بانک های مرکزی یک ضرورت قانونی است چرا که اقتصاد ها تنها زمانی در بهترین وضعیت خود قرار خواهند گرفت که بانک های مرکزی بهترین عملکرد را داشته باشند.

اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بانک مرکزی این کشور به دلیل افزایش نرخ بهره شدیدا انتقاد نموده بود و از مدیران ارشد فدرال رزرو خواسته بود تا برای یاری به تقویت رشد مالی آمریکا نرخ بهره را کاهش دهند. ترامپ اخیرا حتی اعلام نموده است که اگر بخواهد می تواند جروم پاول، رئیس این بانک را برکنار کند اما فعلا لزومی به این کار نمی بیند.

پیش ترپاول فولکر، آلن گرین اسپن، بن برنانک و ژانت یلن، چهار رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا در بیانیه ای مشترک اعلام نموده بودند: روسای سابق هیات مدیره فدرال رزرو در لزوم استقلال عمل بانک مرکزی کاملا با هم هم عقیده هستند و این مساله را بهترین راه یاری به اقتصاد می دانند. ما معتقدیم فدرال رزرو باید دور از مسائل سیاسی باشد و اعضای هیات مدیره آن نباید تهدید به برکناری شوند.

منبع: اقتصادنیوز

به "حمایت تمام قد رئیس قبلی فدرال رزرو از رئیس فعلی در برابر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت تمام قد رئیس قبلی فدرال رزرو از رئیس فعلی در برابر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید