خبرنگاران مسافران پروازهای خارجی به اصفهان 12 ساعت قرنطینه می شوند

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، اصفهان - خبرنگاران - سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: مسافران تمام پروازهای خارجی به اصفهان در بدو ورود در فرودگاه علاوه بر انجام تست کرونا، 12 ساعت قرنطینه می شوند.

خبرنگاران مسافران پروازهای خارجی به اصفهان 12 ساعت قرنطینه می شوند

حجت الله غلامی عصر یکشنبه در حاشیه بیست و نهمین جلسه ستاد کرونا در گفت و گو با وبلاگ سفر و گردشگری افزود: در این جلسه قرار شد هماهنگی لازم صورت گیرد تا در این مدت حتی الامکان سفرهای خارجی به اصفهان انجام نگردد.

وی گفت: در صورت مثبت بودن تست مسافران خارجی، آنها باید به مدت 14 روز در مرکز بهبودیافتگان کرونا نگهداری شوند تا پس از آنالیز شرایط آنان و در صورت صلاحدید مرخص شوند.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.

همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جابه جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای 2 باند به طول چهار هزار و 397 متر و عرض 45 متر با 10 صندلی پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

سخنگوی ستاد استانی بیماری کرونا در اصفهان در باره امکان استفاده مردم از بوستان ها نیز گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد، صرف تردد و عبور در پارک ها مجاز ولی استقرار و اُطراق کردن در این مکان ها همچنان ممنوع است.

وی افزود: مساجد، اماکن متبرکه و زیارتگاه ها بر اساس تصمیم ستاد ملی تا 15 اردیبهشت همچنان تعطیل است و در باره بازگشایی آنها پس از آن موقع یاد شده، تصمیم گیری می گردد.

غلامی اعلام نمود: بر اساس مصوبه امروز ستاد، پاساژها به عنوان مراکزی که با خطر متوسط معرفی شده اند می توانند تا ساعت پنج عصر فعالیت داشته باشند ولی اماکنی مانند چایخانه، رستوران و اغذیه فروشی یا مهمانسرا و مسافرخانه ها که در داحل پاساژها مستقرند امکان فعالیت ندارند.

وی توضیح داد: در باره پروژه های عمرانی قرار شد با رعایت پروتکل های بهداشتی مربوطه، فعالیت آنها از سرگرفته گردد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: همچنین مقرر شد تا صدا و سیما با همکاری مخابرات در ایام ماه رمضان به پخش زنده دعای ابوحمزه در چهار مرکز مسجد امام، جامع، سید و گلستان شهدا بپردازد تا روزه داران بتوانند در منزل از این مراسم بهره مند شوند.

تا به امروز حدود 80 هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به حدود پنج هزار نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مسافران پروازهای خارجی به اصفهان 12 ساعت قرنطینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسافران پروازهای خارجی به اصفهان 12 ساعت قرنطینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید