در روزهای کرونایی می توانیم روزه بگیریم؟

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، خبرنگاران/کرمانشاه یک متخصص بیماری های عفونی تاکید نمود: روزه داری در شرایط شیوع کرونا هیچ منعی برای افراد سالم ندارد.

در روزهای کرونایی می توانیم روزه بگیریم؟

دکتر علیرضا جانبخش در گفت و گو با وبلاگ سفر و گردشگری در مورد شک و تردیدهای مطرح شده درباره روزه داری در ایام شیوع بیماری کرونا، گفت: افرادی که به لحاظ جسمی سالم هستند می توانند به راحتی روزه بگیرند و روزه داری در شرایط شیوع بیماری کرونا برای آنها منعی ندارد.

وی اضافه نمود: بحث خودداری از روزه داری در این ایام تنها مختص بیماران مبتلا به کرونا است، چرا که این بیماران تحت درمان بوده و باید تغذیه مناسب و مصرف دارو داشته باشند.

جانبخش توضیح داد: علاوه بر بیماران کرونایی، توصیه می گردد بیماران دیابتی، کلیوی، سرطانی و افرادی که داروهای تضعیف نماینده سیستم ایمنی مصرف می نمایند نیزدر این ایام از دریافت روزه امتناع نموده و در صورت تمایل حتما پیش از روزه داری با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مورد توصیه های لازم برای روزه داری در ایام شیوع کرونا نیز گفت: توصیه بر این است که روزه داران در ایام شیوع بیماری، مصرف مایعات را در فاصله افطار تا سحر افزایش داده و بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده نمایند.

جانبخش تاکید نمود: همچنین توصیه می گردد افراد در این روزها کمتر از غذاهای سرخ شده، فست فود، نوشابه، تُرشی و.... استفاده نمایند، چرا که این خوراکی ها سیستم ایمنی بدن را تضعیف می نماید.

این متخصص بیماریهای عفونی بر مصرف انواع مغزها از جمله بادام، گردو و فندق در این ایام تاکید نمود واضافه نمود: این مواد سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید.

جانبخش توضیح داد: همچنین توصیه می گردد افراد در فاصله افطار تا سحر از سیاه دانه، دمنوش رُزماری، سنجد و عناب که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نمایند، بیشتر استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در روزهای کرونایی می توانیم روزه بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای کرونایی می توانیم روزه بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید