رمزگشایی از معنای تاریخ انقضای مواد غذایی

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، خراسان/ روی بسته بندی مواد غذایی مختلف، تاریخ فراوری و تاریخ انقضا درج می گردد. اما سوالی که می خواهیم به آن بپردازیم این است که تاریخ انقضای درج شده روی بعضی مواد غذایی را چقدر باید جدی بگیریم؟ آیا این تاریخ نشان دهنده زمان فاسد شدن محصول است یا نشان می دهد بهتر است پیش از آن تاریخ، آن را مصرف کنیم؟ در این مطلب سراغ مواد اولیه کیک و نان رفته ایم تا ببینیم آیا امکان استفاده از این مواد بعد از این که از تاریخ انقضای آن ها می گذرد باز هم وجود دارد یا خیر.

رمزگشایی از معنای تاریخ انقضای مواد غذایی

تخم مرغ

این روزها روی بسیاری از تخم مرغ ها تاریخ انقضا درج می گردد. در خصوص تخم مرغ این تاریخ بیش از این که تاریخ انقضا باشد، تاریخی است که بهتر است پیش از آن، آن را مصرف کنید. چرا که بعد از گذر از آن تاریخ، تخم مرغ لزوما خراب نمی گردد. اگر چند روزی از تاریخ روی تخم مرغ گذشته در عوض دور انداختن آن می توانید از آزمایش لیوان آب بهره ببرید. آن را داخل لیوان آب بگذارید. اگر تخم مرغ روی آب ماند، آن وقت آن را دور بیندازید.

مخمر و بکینگ پودر

متخصصان مواد غذایی می گویند اگر بسته بندی این مواد باز نشده باشد، شما می توانید بعد از گذشت تاریخ انقضا، باز هم آن ها را مصرف کنید. اما به یاد داشته باشید که برای این که کیک یا نان شما به اندازه قبل پف کند، احتیاج به مصرف میزان بیشتری از این مواد خواهید داشت. البته در خصوص بکینگ پودر گذر زمان تاثیر کمتری بر میزان عملکرد آن در مقایسه با مخمر دارد. اگر هم در فکر استفاده از جوش شیرین در نان یا کیک هستید (کاری که توصیه نمی گردد) و تاریخ انقضای جوش شیرین شما گذشته است، نگران این موضوع نباشید. جوش شیرین به شرط نگهداری در جای خشک و خنک تا سال ها قابل استفاده است.

آرد

در خصوص آرد مهم ترین خط قرمز برای استفاده، حشره زدن آن است. اگر آردی که در خانه دارید، حشره زده، بهتر است از خیر مصرف آن بگذرید و در فکر الک کردن آرد نباشید. چرا که آرد حشره زده غالبا بو و طعم بدی دارد و البته گاهی هم می تواند عوارضی جدی بر سلامت شما داشته باشد. اما اگر تاریخ انقضای آرد کمی گذشته و حشره هم نزده است، آیا قابل استفاده است؟ جواب به این سوال بله است.

روغن مایع

روغن بسته به شرایط نگهداری ممکن است حتی پیش از تاریخ انقضا، فاسد گردد. در خصوص روغن توجه داشته باشید که به عنوان مثال روغن کنجد زودتر از روغن زیتون یا روغن های ترکیب دانه های گیاهی می تواند فاسد گردد. ساده ترین راه تشخیص روغن فاسد هم بو کردن، چشیدن کمی از طعم آن و سپس دوباره بو کردن آن است. اگر بوی ناخوشایندی حس کردید یا طعم روغن تند شده، از خیر مصرف آن بگذرید. اما اگر تاریخ انقضای روغن گذشته و بو و طعم آن تغییری نداشته باشد، آیا باز هم روغن قابل استفاده است؟ بعد از این که فرد دیگری غیر از خودتان بو و طعم آن را چک کرد، آن را مصرف کنید.

نویسنده : شیوا رضایی/روزنامه نگار

منبع: همگردی

به "رمزگشایی از معنای تاریخ انقضای مواد غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی از معنای تاریخ انقضای مواد غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید