طالبان: مقاومت ما جنگ ترامپ در افغانستان را با شکست روبرو کرد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، طالبان بیان کرد که که مقاومت این گروه علیه استراتژی جنگی ترامپ سبب شکست آمریکا شد و واشنگتن برای حفظ حیثیت به جامانده اش نیز چاره ای جز خروج از افغانستان ندارد.

طالبان: مقاومت ما جنگ ترامپ در افغانستان را با شکست روبرو کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سفر و گردشگری، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه نوشت که دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر خروج از افغانستان تاکید دارند که این سبب نگرانی دولت افغانستان شده است زیرا خروج نیروهای خارجی را به معنای مرگ خود می داند.

این مطلب گفت که اعلام استراتژی جنگی دونالد ترامپ بر اثر فشارها و توطئه های حلقه های جنگ طلب آمریکایی بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ سفر و گردشگری بخوانید. (کلیک کنید)

طالبان در ادامه آورده است که مقاومت طالبان برابر این استراتژی سبب شکست تجربه جنگی ترامپ شد و رئیس جمهور آمریکا اکنون دریافته که برای حفظ حیثیت به جامانده این کشور جز سرانجام جنگ چاره دیگری ندارد.

این نوشتار همچنین تاکید نمود: در 18 سال گذشته ثابت کردیم که به کمتر از خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان راضی نمی شویم و برای رسیدن به این هدف، به نبرد ادامه خواهیم داد.

طالبان گفت که اگر ما در روزهای سرانجامی مبارزات انتخاباتی آمریکا، آتش بس اعلام کنیم، این دستاورد بزرگی برای ترامپ محسوب می گردد و ممکن است که نقش ویژه ای برای پیروزی مجدد در انتخابات آمریکا گردد.اما طالبان تمایلی به سیاست های انتخاباتی آمریکا ندارد زیرا می داند که تنها راه سرانجام دادن به اِشغال افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: مقاومت ما جنگ ترامپ در افغانستان را با شکست روبرو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: مقاومت ما جنگ ترامپ در افغانستان را با شکست روبرو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید