عنبران با اشتغال 4هزار نفر، قطب فراوری گلیم در اردبیل

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین گفت: شهر عنبران واقع در این شهرستان با اشتغال 4هزار نفری، قطب فراوری گلیم در اردبیل است.

عنبران با اشتغال 4هزار نفر، قطب فراوری گلیم در اردبیل

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، منوچهر نورزاده مسئول نمایندگی میراث فرهنگی نمین، امروز یکشنبه 11 شهریور با اعلام این خبر توضیح داد: اغلب فراورینمایندگان بانوان شهر عنبران هستند و می توان به جرئت گفت اقتصاد این شهر در تارو پود گلیم تنیده است.

او اضافه نمود: در مقایسه با جمعیت شهر عنبران تعداد شاغلان فراوری گلیم قابل توجه و کم نظیر در سطح کشور است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین ادامه داد: اغلب فراوری نمایندگان به صورت غیر متمرکز و در منازل مسکونی نسبت به فراوری اقدام می نمایند.

نورزاده اضافه نمود: 12 پروانه فراوری تعاونی و سه پروانه فراوری کارگاهی در این شهر صادر گردیده و مابقی فراوری نمایندگان فعالیت انفرادی دارند.

او با تاکید به اینکه بیشترین میزان فراوری گلیم استان اردبیل در این شهر است، ادامه داد: در نمایشگاه های مختلف فراوریات به نمایش درآمده و یا به فروش می رسد.

به گفته مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین گلیم عنبران یکی از فراوریات کیفی صنایع دستی استان اردبیل است که توانسته نشان ملی جغرافیایی را از آن خود سازد.

منبع: میراث آریا

به "عنبران با اشتغال 4هزار نفر، قطب فراوری گلیم در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنبران با اشتغال 4هزار نفر، قطب فراوری گلیم در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید