فائوچی: آمار واقعی قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی فدرال آمریکا در جلسه استماع سنا توضیح داد که آمار واقعی قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا بالاتر از آمار رسمی است.

فائوچی: آمار واقعی قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر و گردشگری، دکتر آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی فدرال آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در جلسه استماع سنا که به صورت ویدئوکنفرانس و برای آنالیز عملکرد دولت ترامپ در مواجهه با کروناویروس برگزارش شده بود، توضیح داد که تعداد قربانیان ویروس کووید-19 در آمریکا احتمالاً بالاتر از آمار و ارقام رسمی ارائه شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وی ضمن هشدار درباره تعجیل در بازگشایی ایالات آمریکا گفت: بیشتر ما حس می کنیم که تعداد تلفات احتمالاً بالاتر از آمار [رسمی] است...دقیق نمی دانم چند درصد اما قطعاً بالاتر است.

وی ادامه داد که بازگشایی زودهنگام ایالات آمریکا به تسریع شیوع ویروس کرونا منجر خواهد شد و در مورد احتمال موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در فصل پاییز گفت که چنین مسئله ای کاملاً قابل تصور و امکانپذیر است.

فائوچی روز گذشته طی یک کنفرانس ویدئویی برای کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا (HELP) درباره عملکرد دولت ترامپ در مواجهه با ویروس کرونا گزارش داد.

هفته گذشته، فائوچی خاطرنشان کرد که به واسطه داشتن یک ارتباط کم خطر با یکی از کارکنان کاخ سفید که تست کرونای وی مثبت اعلام شده، یک قرنطینه متعادل را شروع خواهد نمود.

اظهارات فائوچی درباره احتمال بالاتر بودن آمار واقعی قربانیان کرونا از آمار رسمی اعلام شده در حالی است که دانشگاه جانز هاپکینز، امروز (چهارشنبه) مجموع قربانیان کووید-19 در آمریکا را 82 هزار و 356 نفر و مجموع مبتلایان این ویروس در این کشور را یک میلیون و 369 هزار و 376 مورد گزارش کرد.

پیش از این دولت ترامپ اوایل ماه جاری میلادی (می)، از حضور فائوچی در جلسه سنا برای ارائه گزارش درباره شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، ممانعت به عمل آورده بود و پس از مدتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد که هیچ گونه ممنوعیتی برای حضور فائوچی در کنگره وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فائوچی: آمار واقعی قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: آمار واقعی قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید