نسل طلایی والیبال چشم انتظار بهترین انتخاب، فدراسیون غافل نشود

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، خبرنگاران - گروه ورزشی: مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 نخستین قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در قاره کهن بود و دوران اوج درخشش والیبالیست های ایرانی با حضور ولاسکو از سال 2011 شروع شد. در همین مسابقات قهرمانی آسیا 2011 بود که سه بازیکن ایران در میان برترین ها قرار گرفتند. آرش کمالوند به عنوان ارزشمندترین بازیکن، امیر حسینی به عنوان برترین پاسور و فرهاد ظریف به عنوان برترین لیبرو. عناوین ارزشمندی که برای والیبال و ورزش ایران افتخار بزرگی بود و سال 2011 را می توان سال ظهور نسل طلایی والیبال ایران در آسیا و دنیا دانست.

نسل طلایی والیبال چشم انتظار بهترین انتخاب، فدراسیون غافل نشود

موسوی؛ بهترین مدافع روی تور لیگ دنیای

تیم ملی پس از این رویداد آسیایی برای نخستین بار در سال 2013 در رقابت های لیگ دنیای شرکت کرد و ایران با کسب پیروزی های ارزشمند و شکست تیم قدرتمند ایتالیا و کوبا به عنوان پدیده مسابقات شناخته شد. سید محمد موسوی نیز بهترین مدافع روی تور مسابقات معرفی گردید.

درخشش تیم ملی والیبال و ستارگان جوان ادامه داشت و در سال 2013 ایران برای دومین بار قهرمان آسیا شد و در رده بندی دنیای برای نخستین بار در رده نخست آسیا نهاده شد. 5 عنوان برتر بازیکنان نیز به ملی پوشان آینده دار تیم ملی تعلق گرفت. امیر غفور، بهترین اسپکر، محمد موسوی، بهترین دفاع وسط، فرهاد ظریف، بهترین لیبرو، سعید معروف بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن در سال 2013 شدند.

ایران؛ پدیده نوظهور والیبال

در همین سال نیز تیم ملی در مسابقات قهرمانان دنیا شرکت کرد و با ارائه بازی های تماشایی و شکست تاریخی تیم آمریکا و دوباره ایتالیا خوش درخشید تا رسانه های معتبر از تیم ملی والیبال ایران به عنوان پدیده نو ظهور والیبال نام ببرند. فرهاد ظریف نیز به عنوان بهترین لیبرو مسابقات معرفی گردید.

والیبال ایران روزهای درخشان خود را با سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد ظریف، امیر حسینی، امیر غفور و … با راهنمایی ولاسکو شروع کرد. بازیکنانی که نسل طلایی والیبال ایران را ساختند و نام ایران را بارها و بارها در دنیا مطرح کردند.

ستارگان تاریخ ساز

بعضی بازیکنان مانند فرهاد ظریف و امیر حسینی دیگر در کنار تیم ملی نیستند و ولاسکو سال هاست از والیبال ایران جدا شده است اما ستارگان دیگر همچنان هستند، ستارگانی که سال های انتهای دوران بازیگری خود را سپری می نمایند و شاید المپیک توکیو آخرین المپیک برای آنها باشند. ستارگان والیبال ایران توانایی و پتانسیل خلق شگفتی در المپیک توکیو را دارند همانطور که در سال 2011 و 2013 نخستین قهرمانی در آسیا و حضور در لیگ دنیای را برای والیبال ایران ثبت کردند. هنوز خاطره شیرین و تاریخ سازی بلندقامتان ایران برای صعود به المپیک پس از 52 سال در ذهن ها باقی مانده است.

این ستارگان توانایی ثبت تاریخی دیگر در ورزش ایران دارند و می توانند یک رشته گروهی را برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران در المپیک به مدال برسانند به شرط آنکه فدراسیون والیبال در انتخاب گزینه برای راهنمایی تیم ملی با نظرات کارشناسی و مطالعه دقیق بهترین انتخاب را داشته باشد. همانطور که حضور ولاسکو در رأس تیم ملی افتخار آفرینی بسیاری را به ارمغان آورد این بار نیز می توان با به خدمت دریافت یک مربی مقتدر و مدیر آینده خوش را برای والیبال ایران رقم زد.

نسل طلایی والیبال ایران به امید انتها خوش دوران بازیگری خود احتیاج به مربی توانمند دارد. برای نسل طلایی که خاطرات خوشی در ورزش ایران ثبت کردند بهترین گزینه را انتخاب کنیم تا المپیک توکیو تبدیل به فرصتی برای تاریخ سازی دوباره گردد. شاید دیگر فرصتی این چنین و حضور ستارگانی مانند سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، پوریا فیاضی و… در تیم ملی نباشد پس بهترین انتخاب را داشته باشیم.

فدراسیون در اندیشه جایگزین نسل طلایی باشد

درحالی که هنوز یک سال و نیم دیگر تا بازی های المپیک باقی مانده است، فدراسیون والیبال باید از حالا به فکر جایگزین کردن جوانانی باشد که بتوانند فرایند موفقیت تیم ملی والیبال را ادامه دهند. هر چند ساختن یک بازیکن به چند سال زمان و طی کردن مراحل مختلف دارد، اما فدراسیون والیبال باید از هم اکنون به فکر المپیک 2024 باشد و کارش را برای آن بازی ها شروع کند.

البته استعدادیابی در یک رشته ورزشی و ساختن نسلی که بتواند برای تیم ملی بزرگسالان مفید باشد زمانبر است اما در تیم های جوانان و نوجوانان ایران هستند بازیکنانی که در صورت توجه ویژه فدراسیون می توانند جایگزینان خوبی برای نسل طلایی والیبال ایران باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نسل طلایی والیبال چشم انتظار بهترین انتخاب، فدراسیون غافل نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل طلایی والیبال چشم انتظار بهترین انتخاب، فدراسیون غافل نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید