ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل می گردد؟

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فرضیه های اخیر دانشمندان در مورد نحوه انتقال بیماری کرونا، به لزوم استفاده از ماسک، به ویژه در محیط های بسته تاکید نمود.

ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل می گردد؟

به گزارش ایسنا، دکتر سید پوریا شجاعی در مورد احتمال انتقال ویروس کووید-19 به وسیله هوا، اظهار کرد: در اوایل شیوع این بیماری نوظهور، نتایج تحقیقات بر انتشار ویروس توسط قطرات آب به صورت معلق در هوا راسخ بود، اما اخیرا عقیده بالغ بر 200 نفر از دانشمندان نشان از امکان انتقال بیماری توسط ذرات هوا دارد.

وی ادامه داد: طبق نظریه اول، امکان سرایت توسط ذرات محبوس در قطرات آب پس از خروج از دهان بیمار به دنبال سرفه یا عطسه، بیش از فاصله دو متری به حداقل می رسید و به علت داشتن وزن، فرود می آمد. اما فرضیه جدید انتقال ویروس به وسیله ذرات هوا، حضور در فضا های بسته بدون تهویه را خطرناک تر می نماید.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه یافته های اخیر نباید در مردم ایجاد استرس کند، گفت: در صورتیکه این فرضیه به طور کامل اثبات گردد، همچنان با ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی می توان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

وی در انتها ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در همه مکان های عمومی، به مردم توصیه کرد در فضا های بسته حداقل توقف را داشته باشند.

منبع: فرارو

به "ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید