10 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، بانک مرکزی مصادیق بخش ها و رسته های کسب و کار هایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده اند را گفت.

10 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا

به گزارش گروه مالی وبلاگ سفر و گردشگری بانک مرکزی مصادیق بخش ها و رسته های کسب و کار هایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده اند را بیان کرد.

بخشنامه بانک مرکزی درباره مصادیق بخش ها و رسته های کسب و کار هایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده اند، پس از مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد مساعدت به صاحبان کسب و کار هایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کسب و کار خود با مشکلاتی روبرو شده اند، ابلاغ شده است.

این بخشنامه جهت اطلاع مدیران عامل بانک های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک، موسسات اعتباری غیر بانکی و بانک مشترک ایران - ونزوئلا ارسال شده است.

بر این اساس، مراکز فراوری و توزیع غذا های آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی، تالار های پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها (و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان یکی از گروه های شغلی آسیب دیده از کرونا به شمار می فرایند.

مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمانپذیر ها مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز جزو این گروه ها هستند.

از دیگر گروه های شغلی آسیب دیده می توان به حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز فراوری و توزیع پوشاک و مراکز فراوری و توزیع کیف و کفش اشاره نمود.

همچنین مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی و مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی نیز به عنوان رسته های شغلی محسوب شده اند که بیشترین آسیب را از کرونا دیده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "10 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید