سلامتی و پزشکی

خبرنگاران عواقب مثبت و منفی کرونا در ازدواج

تهران- خبرنگاران- یک متخصص روانشناس گفت: ازدواج جوانان مانند سایر مسائل تحت تاثیر کرونا قرار گرفته که دارای عواقب مثبت و منفی است. از مهمترین آثار و نتایج مثبت کرونا در ازدواج جوانان، کاهش هزینه های ازدواج به دلیل عدم برگزاری مراسم عقد و عروسی است. ...

30 مهر 1399

بازار کار رشته پرستاری

رشته پرستاری یکی از رشته های دانشگاهی علوم تجربی بوده و با توجه به این که بازار کار خوبی دارد، رشته ای پرتقاضا در میان داوطلبان کنکور تجربی است. پرستاری علم مراقبت از بیماران است و به نظر می رسد آیند شغلی خوبی خواهد داشت؛ زیرا اخیرا با توجه به سیاست های...

29 مهر 1399

ورود دستگاه تشخیص سریع کرونا به مرحله تجاری سازی

دستگاه تشخیص سریع ویروس کووید 19 (ROS) خلط با نام تجاری RDSS که به سرپرستی محمد عبدالاحد پژوهشگر دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، طراحی و ساخته شده، مجوز فراوری را از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کرد.

22 مهر 1399

زکریای رازی؛ فراتر از کاشف الکل

امروز، روز بزرگداشت محمد بن زکریای رازی، پزشک، شیمی دان و داروساز نامی تاریخ ایران است؛ از همین رو، چنین روزی را به نام روز داروساز نام گذاری کرده اند.

20 مهر 1399

آلکسی ناوالنی در برلین بستری شد

هواپیمای حامل آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه در برلین فرود آمده و او در بیمارستانی در این شهر تحت درمان فوری قرار گرفته است.

16 مهر 1399

نامجومطلق: فریب صندلی پیکان را نمی خوریم، کسی حق ندارد به داربی فکر کند

با کوشش کادر پزشکی، شرایط مصدومان تیم بهتر می گردد. ما سه بازیکن مصدوم خود را در تمرین روز گذشته داشتیم و نرم دوی کردند. ما دو بازیکن خود را یعنی مطهری و اسماعیلی در این بازی قطعا نداریم.شیخ می خواهد به تیم یاری کند اما ما باید روی بازی های آینده نیز تمرکز...

12 مهر 1399

خواص شگفت انگیز چهارشیره

چهار شیره مخلوطی از شیره توت، خرما، انگور و انجیر است. ترکیب این چهار شیره در کنار هم معجون طبیعی و فوق العاده را می دهد که سرشار از پتاسیم، کلسیم، آهن و منگنز بوده و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

11 مهر 1399

دوگانه توسعه بانکداری الکترونیک و مخاطرات امنیتی

محمدحسین استاد بر ضرورت اتخاذ راهکارهای مناسب برای جلوگیری از سودجویی اقتصادی و ناامنی تراکنش های بانکی با همکاری و تعامل نهادهای امنیتی و نظام بانکی در ایجاد امنیت حداکثری برای استفاده گسترده مردم از بستر بانکداری الکترونیک و خدمات آن تاکید نمود.

6 مهر 1399

مسئول لبنانی: انفجار بیروت ناشی از یک محموله نیترات آمونیوم بوده است

مدیرکل گمرک ها در بیروت گفت که انفجار بندر بیروت ناشی از یک محموله نیترات آمونیوم بوده که از این بندر می گذشته است.

5 مهر 1399

مقررات سفر به ایران اعلام شد

دستورالعمل ورود مسافران به ایران معین شد؛ ایران تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی صادر نمی کند و

1 مهر 1399

حق الزحمه پرستاران 4 میلیون و 100 تعیین شد

در پی مکاتبات مکرر سازمان نظام پرستاری مبنی بر افزایش حقوق، بخشنامه افزایش حقوق نیرو های شرکتی، مکلف شدن شرکت های پیمانکاری به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و استفاده نیرو های شرکتی از خدمات رفاهی را ابلاغ کرد.

28 شهریور 1399

روش های استعلام غیرحضوری دفترچه های بیمه

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر ربیع زاده ، درباره استعلام غیرحضوری دفترچه های بیمه درمان توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: بیش از 97 میلیون مراجعه به شعب بیمه ای طی سال داریم که از این بین یکی از پرمراجعه ترین سرویس های ما مربوط به دفترچه بیمه درمان است؛ تامین...

27 شهریور 1399

افزایش قیمت نفت با کاهش ارزش دلار ، هر بشکه 43.86 دلار

قیمت نفت در معاملات روز آدینه به علت تضعیف ارزش دلار افزایش یافت و هر بشکه 43.86 دلار فروخته شد.

26 شهریور 1399

ویروس کرونا به وسیله هوا منتقل می گردد؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فرضیه های اخیر دانشمندان در مورد نحوه انتقال بیماری کرونا، به لزوم استفاده از ماسک، به ویژه در محیط های بسته تاکید نمود.

21 شهریور 1399

وزیر بهداشت: شرایط مناسب برای برگزاری کنکور را در اولین فرصت اعلام خواهیم کرد

وزیر بهداشت با بیان این که کوشش می کنیم ایمن ترین شرایط را فراهم آوریم، گفت: در اولین فرصت مناسب به خانواده ها اعلام خواهیم کرد که چه شرایطی را مناسب برگزاری کنکور می دانیم.

20 شهریور 1399

تراکتور با یک غایب به تهران می آید، احتمال حضور دژاگه مقابل استقلال

تیم فوتبال تراکتور تبریز امروز (آدینه) در غیاب یک بازیکن خود به تهران می آید.

18 شهریور 1399

شمار جان باختگان کووید19 به بیش از 12000 نفر رسید ، هشدار درباره سفر به مازندران و خراسان رضوی

به گزارش خبرنگاران، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 18 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 691 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 625 مورد بستری شدند.

17 شهریور 1399

کمیته ویژه آنالیز ابعاد حادثه آتش سوزی کلینیک سینا تشکیل شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که در این کمیسیون، کمیته ویژه آنالیز دقیق ابعاد حادثه آتش سوزی کلینیک سینا برای ارائه گزارش دقیق به صحن علنی تشکیل شد.

13 شهریور 1399

تقریبا تمام مسافران اتوبوس امروز از ماسک استفاده نموده اند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: تقریبا تمام مسافران اتوبوس امروز از ماسک استفاده نموده اند.

10 شهریور 1399

گیاهان شادی آوری که استرس را از شما دور می کنند

باشگاه خبرنگاران/ محمدرضا حاجی حیدری، متخصص طب سنتی درباره مصرف دمنوش های شادی آور اظهار کرد: گیاهان خواص متعددی دارند که بدن را در جهت سلامتی و تندرستی قرار می دهند و به درمان بسکمک از ناخوشی ها و مسائل کمک می کنند. بعضی از این گیاهان می توانند احساس...

8 شهریور 1399
تعداد: (157)